Volvo sahiplerine şok! Satışlar durduruldu otomobiller geri çağırılıyor!

Volvo‘nun yeni elektrikli aracı EX30, piyasaya sürüldüğünden itibaren, özellikle teknolojik özellikleri ve 35.000 dolarlık nispeten düşük fiyat etiketi sayesinde büyük ilgi gördü. Ancak, şirketin bu teknolojiye olan bağımlılığı, diğer yeni araçlarda olduğu gibi, bazı sorunlara yol açmış görünüyor. Otomobil üreticisi, Avrupa’da teslimatları yazılım hataları nedeniyle ertelediği bildirildi.

Volvo, “Sorunu çözmek için yorulmadan çalıştığımızı doğruluyoruz,” dedi ve ekledi: “Önemli ilerlemeler kaydedildi ama yazılım sürümü 1.2 henüz yayınlanmak için gerekli tüm şartları karşılamıyor.” Sorunun havadan düzeltilemediği, güncellemelerin bayilerde yapılması gerektiği belirtildi.

Volvo, hatanın tam olarak ne olduğunu açıklamadı, ancak müşteri yazışmalarında, 1.2 yazılımının “diğer şeylerin yanı sıra bazı Google sertifikaları ve ana güncellemeleri” içerdiği belirtildi. Ben, Barselona’da bir ön üretim modelini test ederken birkaç sorunla karşılaştım (örneğin, Google Haritalar çalışmayı durdurdu).

Volvo, EX30 teslimatlarını yazılım sorunları nedeniyle durdurdu

Araç, yaklaşık iki hafta süren birkaç gecikme yaşadı. Volvo’nun sorunları çözdüğü ve elektrikli araçların, düzeltildikten sonra bayilerin alanlarından çıkarılması için hazır olduğu bildirildi. “EX30 müşterilerimiz için en iyi deneyimi istiyoruz,” diye bir açıklama yaptı Volvo.

EX30, çekici tasarımı, düşük başlangıç fiyatı, sağlam performansı, makul menzili ve çevre dostu malzemelerin kullanımı sayesinde çok ilgi gördü. İlk etapta satılan tüm modeller Çin’de üretileceği için, araç ABD federal vergi indirimlerinden faydalanamayacak.

Ancak şirket daha sonra bazı modellerin, Volvo’nun Ghent, Belçika’daki tesisinde daha sonra üretileceğini duyurdu. EX30, Volvo’nun satışları yüzde 69 artırma ve önümüzdeki yıl 1.2 milyon araba satma planları için kilit bir rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx