Realme 12 serisi, Snapdragon 7 Gen 3 çipi ile gelebilir

Çin’de gerçekleştirilen Realme basın toplantısında, yakında piyasaya sürülecek Realme GT 5 Pro‘nun kullanacağı periskop zoom kamerası duyuruldu. Etkinliğin sonunda, Realme, benzer bir kameranın bir sonraki nesil numara serisi akıllı telefonunda da yer alacağını açıkladı.

Bu açıklamanın ardından güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Station, bu numara serisi modelin hangi işlemci ile geleceğini açıkladı. Realme 12 serisinin, yakın zamanda duyurulan Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 yonga seti ile güçlendirileceğini belirtti. Ayrıca, bu serinin 64MP OmniVision OV64B 3x periskop telefoto kamera ile donatılacağını, bu özelliğin Realme tarafından resmi olarak onaylandığını ekledi.

Realme 12 serisi, Snapdragon 7 Gen 3 çipi ile gelebilir

Belirtilen yonga seti ve kamera, muhtemelen Realme 12 Pro Plus’ta yer alacak. Aynı kaynak daha önce, Realme 12 Pro‘nun 32MP Sony IMX709 2x telefoto kamera ile donatılacağını ifade etmişti.

Realme’nin numara serisi, genellikle Redmi Note serisi ile rekabet ediyor. Kamera özelliklerine bakıldığında, Realme 12 serisinin zoom konusunda Redmi Note 13 ailesine büyük bir üstünlük sağlayacağı görülüyor, çünkü Redmi Note 13 serisi özel bir zoom kamerası sunmuyor.

Bu akıllı telefonlar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Realme’nin resmi açıklamasına göre, bu telefonlar lansmandan sadece birkaç hafta uzakta olabilir. Realme 12 serisinin, Realme GT 5 Pro’nun lansmanından birkaç gün sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx