İsmail Kartal maç sonrası iki sakatlık haberi verdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Maribor maçı sonrası açıklamalarda bulundu. İsmail Kartal, “Ülke puanına katkı sağladığımız için mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. ön eleme turu rövanşında Maribor’u deplasmanda 3-0 mağlup etti ve play-off turuna yükseldi. Teknik direktör İsmail Kartal maçın ardından açıklamalar yaptı.

“MAÇA İYİ HAZIRLANDIK”

Futbolcuların görevlerini harfiyen yerine getirdiğini belirten Kartal, “Bu maça gerçekten iyi hazırlandık. İstanbul’daki ilk maçta rakibi tanıdık ve burada da doğru analizler yaptık. Oyuncularım verdiğim görevleri harfiyen yerine getirdiler.” ifadelerini kullandı.

“ÜLKE PUANINA KATKI SAĞLADIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ”

Ülke puanına katkı yaptıkları için mutlu olduklarını belirten İsmail Kartal, “Güzel bir oyun ve güzel skorla buradan ayrılıyoruz. Ülke puanına katkı sağladığımız için mutluyuz. Net galibiyetle buradan ayrıldığımız için da ayrıca mutluyuz.” şeklinde konuştu.

“TÜM OYUNCULARIMDA GELİŞİM VAR”

Tüm oyuncuların gelişim gösterdiğini kaydeden deneyimli hoca, “Yerli ve yabancı tüm oyuncularımda gelişim var. Jayden, Luan, Djiku iyi oynadı. Tadic’in kalitesi tartışılmaz. Szymanski de müthiş, üstüne koyuyor. Her geçen gün birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Her oyuncumuzun sahada neler vereceğini biliyoruz. Çalışıyoruz.” dedi.

TAKIM İÇİNDEKİ REKABET

Bartuğ Elmaz ve Umut Nayir’e değinen Kartal, “Takım içinde saygın bir rekabet var. Bu rekabet takım kalitesini artırıyor, başarıyı getiriyor. Oyuna mesela Bartuğ’u aldık. Oynatmak için fırsat kovalıyordum. Umut Nayir ile birlikte girdikten sonra iyi oynadılar. Çalışarak hem yerli hem yabancı oyuncularımızın performanslarını yükseltiyoruz. Oyuncularımızla güzel bir iletişimimiz var. Onlar da biz de iyi çalışıyoruz. İşimiz bu zaten.” ifadelerini kullandı.

“SAMET VE FERDİ’NİN UFAK BİR PROBLEMİ VAR”

Samet Akaydin ve Ferdi Kadıoğlu’nun sakatlığından bahseden İsmail Kartal, “Şimdi Samsun maçını düşünüyoruz. Sakat oyuncularımız var. Samet’in durumu var. Ferdi’nin ufak bir problemi var. Bakalım. Samsun maçına en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz.” sözlerini sarf etti.

TWENTE MAÇI SÖZLERİ

Twente ile play-off turunda oynayacakları maça en iyi şekilde hazırlanacaklarını bildiren tecrübeli teknik adam, “Twente gibi iyi bir takıma karşı oynayacağız, tarihi bir kulüp. Dünya futbolunda yeri olan ve altyapıları iyi olan bir ülke. Onlara karşı en iyi şekilde hazırlanacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Üç günde bir maç oynamak kolay değil. Geçen sezon çok geç bitti, geç dönenler var, hala aramıza katılanlar var. Hepsini ayrı ayrı planlayarak hem lig hem Avrupa’ya hazırlanmak önemliydi. Taraftarlarımızı mutlu etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx