Huzurevinde Skandal: Yemekten Zehirlenen 44 Kişi Hastanelik Oldu, 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Bolu’da bir huzurevinde kalan 44 kişi, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Böbrek yetmezliği rahatsızlığı olan 75 yaşındaki Ş.K. kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. 

Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde zehirlenme olayı meydana geldi.

Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalanlar, 20 Eylül akşamında yedikleri yemeğin ardından rahatsızlandı. Mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetleri görülen 44 kişi, gece saatlerinde Bolu ve Gerede’deki hastanelere kaldırıldı.

Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan 75 yaşındaki Ş.K. yaşamını yitirdi. 75 yaşındaki Ş.K’nın ölüm nedeni, yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacak. Zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılanlardan 18’i, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

25 kişinin hastanede tedavilerinin devam ettiği ve durumlarının iyi olduğu bildirildi. Hafta sonu Sağlık Bakanlığı’ndan gelen 3 kişilik doktor ekibinin de hastanelerde tedavi gören kişilerle ilgili incelemelerde bulunduğu öğrenildi. Tarım İl Müdürlüğü ekipleri de huzurevinde kalan vatandaşların yediği yemekten numune aldı. Olayla ilgili incelemeler sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx