Fed ve piyasa katılımcıları, Fed fonları ile 10 yıllık getiriler arasındaki 120 baz puanlık farkı inceliyor

Federal Rezerv, piyasa katılımcılarıyla birlikte, Fed fonları ile 10 yıllık getiriler arasındaki 120 baz puanlık tutarsızlığı araştırıyor. Bu da %5,25-5,50 aralığında bir artışın aşırı derecede kısıtlayıcı olmayabileceğini ileri sürüyor. Bu inceleme, Perşembe günü enflasyon beklentileri, vadeli prim ve cari açıkla ilgili endişelerin ortasında geldi.

ABD tahvil tüccarı Ed Bradford, niceliksel genişleme (QE) alımlarının, süre riskini azalttığını vurguladı. 2007’den 2022’ye kadar uzanan ve Fed’in ödenmemiş Hazine borcunun önemli bir bölümünü satın aldığı QE döneminin etkisi halihazırda mercek altında.

Yükselen 10 yıllık getiri konusu, bu hafta başlarında Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari tarafından ele alındı. QE döneminde uzun vadeli getirilerin bastırılma potansiyeli, ABD borcunun gelecekteki maliyeti ve potansiyel etkileri hakkında sorular soran önemli bir odak noktası haline geldi.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullar bölümüne bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx