Fatih Terim’in Denizbank’ta sandığı 3 milyon doları nerede: Hem ‘fona para kaptırmadığını’ öne sürdü, hem de 8 aydır geri alamadığını açıkladı!

Birçok eski Galatasaraylı futbolcu ile iş insanını yüksek kazanç vaadiyle kandıran bankacı Seçil Erzan’ın “Fatih Terim Fonu” ismiyle yaptığı dolandırıcılığa ilişkin davada, Fatih Terim‘in savcılığa verdiği ifadesinde geri alamadığı 3 milyon dolar dikkati çekti.

“Bahsedilen fon ile uzaktan ilgim yok” diyen Fatih Terim, ifadesinde, Seçil Erzan olayından sonra bankaya kızarak tüm varlığının dökümünü talep ettiğini ve parasının eşi Fulya Terim’in Garanti Bankası’ndaki hesaba aktarılmasını istediğini ancak 3 milyon doların halen gönderilmediğini söyledi. Terim, bankacılık işlemlerini yaptığı “Denizbank çalışanlarından” ise şikâyetçi oldu.

Savcıya “şikâyetçiyim” diyen Terim’in bu ifadesinin iddianamede yer almaması ise dikkati çekti. Terim’in ifadesini hangi tarihte verdiği bilinmezken, iddianame hazırlanıncaya kadar parasını almış olması veya başka herhangi bir sebeple şikâyetini geri çekmiş olma ihtimali değerlendiriliyor.

Terim’in ifadesindeki ilgili bölüm şöyle:

“Ben uzun yıldır teknik direktörlük yaptım. Son 1 yıldır dinleniyorum. Seçil Erzan ile yaklaşık 5-6 yıldır tanışmaktayım. Hatırladığım kadarıyla 11 yıldır da Denizbank müşterisiyim. Ben yoğunluğumdan dolayı takip edemiyorum, bankaya hiç gitmedim. Dosyadaki fon ile uzaktan yakından alakam yok. Bu fon için kimse benden para istemedi. Bu fon için Seçil Erzan’a hiç para vermedim. Erzan olayını duyunca paramı eşimin hesabına aktardım. 6 Nisan’da hesabımda ne olup bittiğini öğrenmek için Denizbank çalışanı Rüya Hanım’la yazıştım. O da bana bilgileri atacağına ilişkin mesaj gönderdi. Gönderdiği Excel tablosunda 3 kalem gözükmekteydi. Birincisinde 219.300 USD, 47.400 TL (TL Mevduat) ve saklama O/N 3 Milyon USD şeklinde bilgiler yer alıyordu. Bana mesaj yoluyla gönderilen ve yukarıda bahsettiğim kalemlerden 219.300 USD, 47.400 TL (TL Mevduat) paramın eşimin hesabına geldiğini tespit ettim fakat 3.000.000 USD hala gönderilmedi. Öncelikle 3.000.000 USD paramı halen bana vermedikleri için Denizbank’ta çalışan Rüya Hanım’dan şikayetçiyim.”


TIKLAYIN – Denizbank’tan, ünlülerin de dolandırıldığı olay hakkında açıklama: Şubelerimiz dışında, kayıt dışı, nakit işlemler…

TIKLAYIN – Denizbank’tan, ünlülerin dolandırıldığı süreç hakkında ikinci açıklama: İddia sahiplerinin çok önemli bölümü hiçbir evrak sunmadı

TIKLAYIN – Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu… “Seçil Erzan” olayında kim ne kadar kaybetti?

TIKLAYIN – Fatih Terim’in ifadesi ortaya çıktı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx