Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Görevden Aldığı Eski Başkan Yardımcısı Amazon’un Başekonomisti Oldu

Şahap Kavcıoğlu döneminde 5 ay Merkez Bankası başkan yardımcılığı yaptıktan sonra görevden alınan Prof. Dr. Semih Tümen, Amazon’un başekonomisti oldu.

2021 yılında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nda yaklaşık beş ay süreyle başkan yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Semih Tümen, dünya çapında 1,5 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan teknoloji devi Amazon’un baş ekonomisti oldu.

Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu’nun Merkez Bankası Başkanı olarak görev yaptığı dönemde, 25 Mayıs 2021 tarihinde başkan yardımcısı olarak atanan Prof. Dr. Tümen, 13 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile görevinden alınmıştı.

Görevden alınmasının ardından Louisiana State Üniversitesi’nde bir pozisyona geçen Prof. Dr. Tümen, kendi sosyal medya hesabı üzerinden dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve 1,5 trilyon dolarlık bir değerle ölçülen Amazon’un baş ekonomisti olduğunu duyurdu.

İşte o paylaşımı??

Prof. Dr. Semih Tümen, 25 Mayıs 2021’de Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı.

Ancak 13 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile görevinden alınmıştı. Bu süreçten sonra, Tümen’in kariyerinde yeni bir sayfa açıldı ve Amazon’un baş ekonomisti oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx