Aylık Ne Kadar Kazandığını Açıklayan Fenomen Eylül Öztürk’ün Geliri Kullanıcıları İsyan Ettirdi

‘Şampiyonlar Ligi’ masasındaki görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken fenomen Eylül Öztürk, Dilan ve Engin Polat’ın soruşturmasına dahil edildi. Geçtiğimiz günlerde çektiği bir video ile aylık kazancını açıklayan ünlü sosyal medya fenomeni dudak uçuklattı. Öztürk’ün gelirine vatandaştan tepki çığ gibi büyüdü.

Her şey o soru ile başladı: “Bu değirmenin suyu nereden geliyor?” Ünlü sosyal medya fenomenlerinin lüks yaşantısı gözümüze bu soru ile battı. Ardından MASAK devreye girdi.

Soruşturmanın ilk ayağı Dilan ve Engin Polat çifti ailesi ile birlikte kara para aklama iddiaları ile gözaltına alındı. Ancak Dilan Polat’a benzeyen birçok ünlü daha vardı.

Şatafatlı hayatlarını sosyal medyada gözümüze sokan fenomenlerin yıllar önce aynı masada çekilmiş fotoğrafı Şampiyonlar Ligi’ masası olarak tarihe geçti. O masadaki tanınmış yüzlerden biri de Eylül Öztürk’dü.

Ünlü sosyal medya fenomenlerine yurt dışına çıkış yasağı geldi, tüm mal varlıklarına el konuldu ve şirketlerine de kayyım atandı.

Dilan Polat ile olan yakınlığıyla da bilinen Eylül Öztürk, son günlerde çektiği videolar ile gündeme oturdu. Son videosunda ise aylık gelirini açıkladığı bir video çekip yayınladı.

“Konular bu noktaya geldiği için ve ben kaba tâbirle neredeyse çekmecedeki çamaşırlarıma kadar açıklamak zorunda bırakıldığım için çok üzgünüm” diyen Öztürk, “Bu paralar kazanılamaz diyenlere; yine belgeler ve veriler ile konuşuyorum” sözleri ile yaptığı açıklamada ağızları açık bıraktı.

Öztürk, işbirliği ile Ağustos ayında 603 bin TL, Kasım’da 2 milyon 46 bin TL, Aralık’ta 384 bin TL kazandığını çektiği YouTube videosunda duyurdu.

Bu rakamlar Türkiye’de yaşayan ortalama bir vatandaşın ömrü hayatında göremeyeceği rakamlar olduğu için tepkiler yükseldi: “Biz boşuna mı senelerce okuduk?”

Kimisi de “Aksine kazandığım paranın hesabı vermek istemem” dedi ama tepkiler büyümeye devam etti.

“Boşuna çalıştığımı farkettim.”

“Cebimizde kuruş yok…”

Hayatı sorgulattı…

“Biz çalışıyoruz bunlar kazanıyor.”

??

??

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx