Adli Tıp: Pınar Damar öldürülmeden önce cinsel saldırıya uğradı

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde kayıp olarak aranırken, cesedi bulunan Pınar Damar’ı öldürülmesiyle ilgili, Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı raporda Damar’ın cinsel saldırıya maruz kaldığı belirtildi.

DHA’nın haberine göre, Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanık Metin Aydın bulunduğu cezaevinden getirilirken, Pınar Damar’ın ailesi ve taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda Pınar Damar’ın öldürülmeden önce cinsel saldırıya maruz kaldığı belirtildi. Ayrıca Damar’ın bedeninden alınan örneklerin genotip özelliklerinin Metin Aydın’ın genotip özellikleri ile uyumlu olduğu kaydedildi. Damar’ın tırnaklarından elde edilen DNA profilinin de sanıkla uyumlu olduğu tespit edildi.

‘SANIK PINAR’I BİZİMLE ARADI’

Tanık olarak dinlenen Pınar Damar’ın ablasının eşi Serdar Taşdemir, “Biz Pınar’ı kayıp olarak biliyorken sanık ile birlikte Pınar’ı aradık. Sanıkla Pınar’ı yaklaşık 1 saat aradık. Daha sonra o Pınar’ın gidebileceği kafelere bakmak için yanımdan ayrıldı. Bu süre zarfında dikkatimi çeken tek şey sanığın çok fazla sigara içmesi oldu” dedi.

Mahkeme dosyanın, esas hakkında mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Metin Aydın hakkında “kadına karşı kasten öldürme”, “cebir kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 5 yıl hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx