Uğur Dündar’dan, Erdoğan’a açık mektup: ‘O bebekler ismine size yalvarıyorum’

Posted by

Duayen gazeteci Uğur Dündar, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açık bir mektup kaleme aldı. 

Dündar, mektubunda, “Sayın Cumhurbaşkanım, o milyar dolarların hepsini harcasak SMA’dan yitip giden bir bebeğimizi geri getirebilir miyiz?” diye sordu.

Usta isim, mektubunda şu tabirleri kullandı:

“Oysa bedelli bilim insanı Prof. Dr. Coşkun Özdemir’in öğrencilerinden, hala Ohio Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde vazife yapan Prof. Zarife Şahenk’in verdiği bilgilerden biliyoruz ki; hastane tabiplerinden Prof. Dr. Jerry Mendell’in 2 yaşından küçük tüm SMA hastası bebeklere uyguladığı gen tedavisi (Zolgensema) çok başarılı sonuçlar veriyor. Lakin tedaviye erken başlanması çok kıymetli. Bu yapıldığı takdirde semptomlar birkaç hafta içinde kaybolabiliyor.Vereceğiniz bir talimatla Sıhhat Bakanlığımız Prof. Dr. Jerry Mendell Prof. Dr. Jerry Mendell Bonn Üniversitesi Çocuk Nörolojisi Kısmı Lideri Prof. Kirschner ve grubuyla temasa geçip, hasta bebeklerin tedavisini üstlenebilir.”

“FOTOĞRAFLARA BAKAMIYORUM”

Dündar, bebeklerini vefatın pençesinden kurtaracak gen tedavisi için yaklaşık 2 milyon doları toplamaya çalışan annelerin ve çocuklarının fotoğraflarına artık bakamadığını söz etti.

“SİZE YALVARIYORUM…”

Uğur Dündar, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanım, o bebekler ismine size yalvarıyorum, Şu ekonomik zorluklar içinde gereken para toplanamadığından, birçok hayal kırıklığıyla biten kampanyalar için ana babalara avuç açtırmayın, bebeklerimizi mevtten kurtaracak talimatı daha fazla gecikmeden lütfen bir an evvel verin. İlgililere ‘Gereken neyse yapılsın, SMA’lı bebekler artık ölmesin’ deyin.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.