Son dakika! Erdoğan, Zelenskiy ile görüştü

Posted by

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler ve müzakere sürecine dair konular ele alındı.

MARİUPOL VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, tablonun her geçen gün daha da üzücü bir hal aldığı Mariupol’de yaralı ve sivillerin tahliyesinin mutlaka sağlanması gerektiğini belirtti.

“HAZIRIZ”

Müzakere sürecinde ellerinden gelen tüm yardımı sağlamaya, arabuluculuk dahil gereken desteği sunmaya hazır olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, garantörlük konusuna da ilkesel olarak olumlu baktıklarını dile getirdi.

PUTİN’LE DE KONUŞMASI BEKLENİYOR

Erdoğan’ın ilerleyen saatlerde de Rusya lideri Putin ile bir görüşme gerçekleştireceği öğrenildi.

ERDOĞAN: SÜRECİ LİDERLER SEVİYESİNDE DEVAM ETTİRMEYİ PLANLIYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna liderler buluşmasıyla ilgili yöneltilen soruya ise ” Tablo istediğimiz gibi mi? Değil. Ama daha iyi olacak, ümitsiz değiliz. Kendileriyle arkadaşlarımız irtibat kuracaklar. Sayın Putin’le, Zelenski ile de yarın tekrar bir görüşme yapmayı planladık. Bu görüşmeyle birlikte de inşallah yani İstanbulumuzdaki süreci liderler seviyesinde devam ettirmeyi de planlıyoruz. Temenni ederim ki bu davetimize icabet ederlerse üst düzeydeki buluşmayı da inşallah İstanbulumuzda gerçekleştiririz” diyerek yanıtladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.