Pervin Buldan: Desteklediğimiz adayı bayramdan sonra açıklayacağız

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, cumhurbaşkanı seçiminde kime destek vereceklerini bayramdan sonra açıklayacaklarını söyledi, “Zaten siz bunu çok iyi biliyorsunuz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti), Urfa’daki seçim bürosu açılışında cumhurbaşkanı seçimlerinde kimi destekleyeceklerini bayramdan sonra açıklayacaklarını söyledi.

Buldan, “Bir oyumuz parlamento seçimleri için Yeşil Sol Parti’ye. İkinci oyumuz ise cumhurbaşkanı seçimi içindir. Onu bayramdan sonra açıklayacağız. Mitinglerimizde bunu söyleyeceğiz. Zaten siz bunu çok iyi biliyorsunuz” diye konuştu.

Buldan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu ülkede adalet, özgürlük ve demokrasi mücadelesi var. Urfa tarihinde önemli bir adalet mücadelesine ev sahipliği yaptı. Emine Şenyaşar, sadece Türkiye’ye değil, dünyaya sesini duyurdu. Emine annenin yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz. Adalet Bakanı’na karşı annenin mücadelesini seçeceğiz.

Kürtleri inkar ederek, dilini yasaklayarak 21 yıldır ülkeyi aynı zihniyetle yönetmeye çalışıyorlar. Şimdi Erdoğan mitinglerde, Kürtlerin diline, tarihine düşmanlık yürütüyor. ‘Siz ne kadar Kürtseniz biz o kadar Türküz’ diyor. Evet, Kürtüz. Kürtlüğümüzle gurur duyuyoruz. Irak’ta, Rojava’da, Türkiye’de ve dünyada Kürtüz. Size kaybettireceğiz. Kürtlerin size kaybettirdiğini 14 Mayıs’ta göstereceğiz.” 

TIKLAYIN – Emek ve Özgürlük İttifakı da aday çıkarmayarak “Kılıçdaroğlu” dedi, kararı HDP açıkladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir