Pendiksporlu Khaly Thiam’ın gayesi Üstün Lig!

Posted by

Spor Toto 1. Lig gruplarından Pendikspor’un yeni transferi Khaly Thiam, açıklamalarda bulundu.

Bolu’nun Abant bölgesindeki bir otelde kamp yapan ekibin deneyimli orta saha oyuncusu Thiam, yeni dönem hazırlıklarını ağır tempoda sürdürüyor.

Yeni döneme ve gayelerine ait AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Khaly Thiam, Pendikspor’a geldiği için çok keyifli olduğunu lisana getirdi.

Ligdeki maksatları doğrultusunda Bolu kampını yeterli pahalandırmak istediklerini anlatan 28 yaşındaki Senegalli futbolcu, “Burada elimizden geleni yapıyoruz, çalışmaya devam ediyoruz. Buraya bir amaç için geldik. Birçok arkadaşımızı ve hocamızı daha evvelki kadrolarımızdan tanıyorduk. Tanıdığımız ve ligi bilen arkadaşlarımız vardı. Tahminen bu bizim için bir avantaj olabilir. Alışılmış ki de kolay olmayacak. Lig şiddetli lakin ligin sonunda maksadımıza ulaşmak istiyoruz.” halinde konuştu.

Khaly Thiam, Pendikspor’un birinci yabancı oyuncularından biri olduğu için gurur duyduğunu söz ederek, şunları kaydetti:

“Daha evvelden Pendikspor’un yabancı futbolcusu yoktu lakin şunu da söylemek istiyorum; futbol topunun ve futbolun milliyeti ve ulusu yoktur. Futbol aslında memleketler arası bir spordur. O yüzden daima birlikte elimizden geleni yapacağız, amacımıza ulaşacağız. Öncelikli maksadımız hem kendim hem de kadrom için Harika Lig. Başımızdaki ve aklımızdaki tek maksat, şu an için Harika Lig.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.