Muş’ta üniversite öğrencilerinden ulaşım aksiyonu

Posted by

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) öğrencileri, ulaşımda yaşadıkları problemlerin giderilmesi için yerleşke dışındaki servis yolunu kapatarak aksiyon yaptı.

DHA’nın haberine nazaran, ulaşımda yaşadıkları dertleri lisana getirmek isteyen öğrenciler, rektörlük binası önünde buluşarak yerleşke dışındaki minibüs duraklarının bulunduğu servis yoluna kadar yürüdü.

“Yönetim tahlil bul” ve “Öğrenci yalnız değildir” sloganları atan öğrenciler, ulaşımdaki problemlere tahlil bulunmasını istedi. Otobüs sürücüleriyle sık sık tartışma yaşadıklarını anlatan öğrenciler, araçların da geç hareket etmesinden şikayet etti. Öğrenciler, araçların 10 dakikada bir hareket etmesini ve yerleşkede ring yapılmasını istedi.

Muş Alparslan Üniversitesi Genel Sekreteri Harun Demir, problemlerin tahlile kavuşturulması ve isteklerinin yerine getirilmesi için uğraş edeceklerini söyledi.

Öğrenci hakaret eden bir sürücünün işten çıkarıldığını belirten Demir, “Sadece ve yalnızca bu hizmeti veren bireylerin yanlış davranışlarından, yanlış telaffuzlarından kaynaklanan bir sorun vardır. Haklı talepleriniz olan kapalı otopark, turnike, araçların azamî 10 dakikada bir kalkması ve araçların yerleşkede ring atması yerine getirilecek. Dün o saygısızlığı yapanların hepsi bugün prestijiyle işlerinden atıldılar. Asla ve asla bir daha sizin bu türlü bir muameleye maruz kalmanıza fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

ÖĞRENCİ KURULU LİDERİ: ARKADAŞIMIZA ATAK OLDU

Muş Belediyesi’nden gelen Etüt ve Proje Müdürü Metin Yoldaş ile beraberindeki heyet, öğrencilerin badirelerini dinleyerek, meselelerin çözüleceğini söyledi.

Muş Alparslan Üniversitesi Öğrenci Kurulu Lideri Mehmet Tahir, “Tüm kurumlar burada bugün bizimle dayanışma içerisinde olduklarını belirtti. Dün de bir öğrenci arkadaşımıza hücum oldu. Sürücü kendi arkadaşlarını arayıp 4-5 sürücüsü buraya çağırmış, ortalarında bir arbede yaşanmış” diye konuştu.

MUŞ BELEDİYESİ: ÖĞRENCİLERE EN KÜÇÜK HAKSIZLIĞI KABUL ETMEYİZ

Bu ortada mevzuya ait olarak Muş Belediyesi’nce yapılan yazılı açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“7 Haziran günü Muş Alparslan Üniversitesi toplu taşıma sınırında bir öğrencimize yapılan hakaretin tarafımıza bildirilmesi üzerine gerekli tahkikat yapılmış, kelam konusu güzergahtan sorumlu kooperatif yetkililerince sürücünün iş akdinin feshedildiği bildirilmiştir. Bizlerin emaneti olarak vilayetimizde konuk ettiğimiz öğrencilerimizin hakkını, hukukunu korumak boynumuzun borcudur. Onlara yapılan en küçük haksızlığı kabul etmeyeceğimiz üzere gereğini de yapacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.