MHP’li liderin istismarına uğrayan çocuk: Tekraren tehdit etti

Posted by

MHP Diyarbakır Vilayet Teşkilatı’nın feshedilmesi ve Vilayet Lideri Cihan Kayaalp’in tutuklanmasıyla ilgili olayın detayları ortaya çıktı.

Tutuklanan Kayaalp’in istismarına uğrayan 16 yaşındaki lise öğrencisi olan A’nın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki sözüne nazaran olay mart ayında MHP parti ofisinde yaşandı.

İmam hatip lisesi öğrencisi olan A, tıpkı okulda okuyan M.D. isimli şahısla tanıştıktan sonra kendisine siyasi görüşü soruldu. Daha sonra M.D, A’yı MHP İlçe Teşkilatı’na götürdü. Genç çocuk burada O.K, isimli biriyle tanıştırıldı. A, daha sonra Yüzevler Villaları’nda bulunan MHP parti ofisine götürüldü. A, tıpkı vakitte burada Kayaalp’in danışmanı Ş.D. ile bir ortaya getirildi.

Bir müddet sonra MHP Diyarbakır Vilayet Lideri Cihan Kayaalp de ofise geldi. Kayaalp, A. ile tanışmak için odasına çağırdı. M.D. ile odaya giren A’ya evvel ismi, soyadı, babasının yaptığı iş ve MHP’ye karşı olan tavrı soruldu. Daha sonra Kayaalp, A’dan ‘masaj yapmasını’ istedi. Kayaalp’in bu isteği karşısında M.D, odadan çıktı.

M.D’nin odadan çıkmasından sonra Kayaalp, A’yı istismar etmeye başladı. A, reddettiğinde ise Kayaalp’in tehdit ve zorlamalarıyla karşılaştı.

Çocuk tabirinde, “Korkudan bu olayı kimseye anlatamadım. Bu tarihten bir iki gün sonra arkadaşım ile birebir yere tekrar gittik. Cihan Kayaalp tekrar odasında tek başına oturuyordu. Tekrar birebir şeyleri yapmamı istedi. Bu durum o gün 45 dakika 1 saat kadar sürdü. Tekrar yapmak istemediğimde zorladı” dedi.

YİNE OFİSE GÖTÜRÜLDÜ

İstismar aylarca sürdü. MHP ofisine gitmek istemeyen A, M.D tarafından kandırılarak yeniden ofise getirildi. Genç çocuk yaşananların akabinde M.D. ve Ş.D. ile karşılaşmamak için okula da gitmemeye başladı.

A, kendisini Kayaalp ile tanıştıran M.D’ye birebir masajı yapıp yapmadığını sordu. M.D. ise masaj yaptığını ancak bundan rahatsız olmadığını öne sürdü. Bu cevap karşısında A, M.D’nin de telefonlarına karşılık vermemeye başladı.

Ş.D. tarafından daima aranan A, telefonlara karşılık vermedi. Kayaalp de birinci sefer A’yı aramaya başladı lakin genç çocuk, onun telefonlarını da karşılıksız bıraktı. A’nın kendisine karşılık vermemesi üzerine Kayaalp, bu sefer “Yürek mi yedin?” diye bildiri gönderdi. Genç çocuk tabirinde, Kayaalp tarafından tekraren tehdit edildiğini anlattı.

ANNESİ OĞLUNUN DURUMUNDAN ŞÜPHELENDİ

İçine kapanan oğlunun durumundan şüphelenen anne, konuşmak isteyince A. yaşananları annesine anlattı. Anne polise bildirmek istedi fakat oğlu, korktuğunu ve ailesinin ıstırap yaşayacağından ötürü endişelendiğini söyledi. A, yaşadıklarını daha sonra okul müdürüne de anlattı. Okul müdürü H.K. ise bu olayı saklayamayacağını söyleyerek polise ihbar etti.

NE OLMUŞTU?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, 16 Haziran’da Diyarbakır vilayet teşkilatının lağvedildiği duyuruldu. Bir gün sonra ise MHP Diyarbakır Vilayet Lideri Kayaalp, “çocuğa cinsel istismar” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Emniyetteki süreçleri tamamlanan Kayaalp, soruşturmanın yürütüldüğü savcılığa getirildi. Savcılıkta detaylı olarak savunması alınan Cihan Kayaalp daha sonra tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi. Burada tekrar sorgulanan Kayaalp, “Nitelikli cinsel istismar” argümanıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kayaalp hakkındaki soruşturma devam ederken mağdurun çocuk olması nedeniyle evrak hakkında zımnilik kararı alındı ve yayın yasağı getirildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.