MHP-CHP bayramlaşmasında dikkat çeken diyaloglar

Posted by

MHP heyeti, CHP Genel Merkezi’ne bayram ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan ve CHP Eskişehir Milletvekili Jale Parıltı Süllü ortasında değişik diyaloglar yaşandı.

CHP Genel Merkezi’nde klasik olarak yapılan siyasi partiler ortası bayramlaşma ziyareti gerçekleştirildi. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Parıltı Süllü başkanlığındaki heyette, Bayan Kolları MYK Üyesi Necla Kanan, Gençlik Kolları MYK Üyesi Uygar Elitoğ yer aldı.

MHP heyeti bugün MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan, MYK üyeleri Deniz Depboylu ve Fatih Çetinkaya’dan oluşan heyetle birlikte Demokratik Sol Parti, Adalet ve Kalkınma Partisi, Büyük Birlik Partisi, Toplumsal Değişim Partisi, Tekrar Refah Partisi, Saadet Partisi, Memleket Partisi ve CHP temsilcileri ile bayramlaştı.

MHP’nin CHP Genel Merkezi ziyaretinde farklı diyaloglar yaşandı.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan ve CHP Eskişehir Milletvekili Jale Işık Süllü ortasında diyalog şöyle gelişti:

Özarslan: İktidar paydaşlığı diyorsunuz ya… Biz şunun altını ısrarla çiziyoruz. İttifakın ortağıyız lakin iktidarın ortağı değiliz.

Süllü: Lakin her şeye onay verince… Hatta bazen sayın Genel Lider daha bir ileri giderek, daha fazla savunuyor.

Özarslan: Art planda mutfaktaki süreci bilirsek aslında bu türlü olmadığını daha uygun anlarız. Süreç şöyledir; bizim tekliflerimiz yahut AKP’nin teklifleri, birlikte onay almadan parlamentoya yahut parlamentodan genel konseye geçmez. Hasebiyle bizim onay verdiğimiz kanun teklifleri, bizim genel şurada yahut daha öncesinde komitede birinci sefer gördüğümüz teklifler değil. Bu tip hazırlık çalışmaları art planda, mutfakta yapılır. İlgili komite üyeleri kesinlikle bunu görürler. Partimizin görüşlerini, genel liderimizin çizdiği istikamette ve parti programımız istikametinde oraya yansıtırlar. Ondan sonra bir teklif haline gelir. Ondan sonra komiteye sevk edilir. Genel işleyiş bu. İktidar ortağı değiliz dememizin sebebi bu… Artık Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi…

Süllü: İktidarın olumsuz siyasetlerini görüyoruz, uygulamalarına ortak olmuyoruz mu diyorsunuz?

Özarslan: Hayır hayır. Burada siyaset yapmayalım bayram günü birbirimize.

Süllü: Biraz güya bu cümlenin altında o çıkıyor üzere oldu.

Özarslan: Hayır, biz şunun altını çizmek istiyoruz: Bizim Cumhur İttifakı’ndan muradımız, iktidara ortak olmak üzere kurgulanmış bir şey değil. 15 Temmuz gecesi hain bir kalkışma oldu. Bu kalkışma sonucunda Türkiye, o geceden başlayarak çok önemli bir süreçten geçti. Devletin tekrar yapılanması için süratli bir onarıma gereksinim oldu. Biz bunu hükümet ortağı olmak, devlet yönetimini ele almak, bakanlıklar takımlar almak üzere bir niyetle yapmadık. Bakanlar heyetine bakın, bir tane bakanımız yok… Bizim takım talebimiz yok.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.