Mersin’de PKK/KCK’ya yönelik “Temizleme 2 Operasyonu” başlatıldı

Posted by

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında gözaltı kararı verilen ve hareket hazırlığı içinde oldukları tespit edilen 5 şüphelinin yakalanması için Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş Şubesi takımları tarafından çalışma başlatıldı.

Şüphelilerin 2015 ve 2016 yıllarında terör örgütü ismine araç kundaklama, molotoflu ve taşlı hücum olaylarına karıştıkları ve bu nedenle terör örgütü üyeliği hatalarından süreç gördükleri belirlendi. Zanlıların adreslerine şafak vakti “Temizleme 2” ismi verilen operasyon düzenlendi. Eş vakitli baskınlarda kimi adreslere “koçbaşı” kullanılarak girildi. Dron dayanaklı operasyona yaklaşık 250 polis katıldı.

Özel harekat polisleri de operasyon yapılan bölgelerdeki sokakların giriş ve çıkışlarında uzun namlulu silahlarla tedbir aldı. Operasyonda, şüpheliler C.A.T, A.Ç, D.G, F.S. ve A.T. gözaltına alındı. Adreslerde, bir teröristin fotoğrafının olduğu kağıt kesimi, bıçak ve çok sayıda doküman ele geçirildi.

Zanlılar, Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Mersin’de 28 Temmuz’da terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik “Temizleme Operasyonu” operasyonu düzenlenmiş, 21 şüphelinin gözaltına alındığı çalışmada 4 kuşkulu tutuklanmıştı. Ortalarında HDP Vilayet Lideri Bedriye Kuş ile Akdeniz Belediyesinin 4 HDP’li Meclis üyesinin de bulunduğu 17 zanlı hür bırakılmıştı.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.