Meclis’te dondurma tartışması

Posted by

TBMM Kit Kurulu’nda AOÇ hesapları görüşüldü. CHP’li Sertel, “AOÇ’nin hoş dondurması dururken TBMM’ye bir diğer marka dondurma giriyor. Kim aldı bu dondurmayı, ekmekte de birebiri oldu” dedi. AKP’li Kemal Çelik ise, ‘’AOÇ dondurma evvelce daha iyiydi’’ yorumu yaptı.

Meclis KİT Komitesinde AOÇ hesapları görüşülürken dondurma tartışması yaşandı. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM’nin kamuya ilişkin kurumların ürettiği yiyecek ve içecekler yerine özel dalı tercih etmesini eleştirdi.

Sertel, “AOÇ’nin hoş dondurması dururken TBMM’ye bir diğer marka dondurma (MADO) giriyor. Kim aldı kim getirdi bu dondurmayı? Ekmekte de birebiri oldu. TBMM, Ankara’yı Mansur Yavaş kazandı diye belediyenin halk ekmeğinden vazgeçti” dedi. AKP’li Kemal Çelik ise, ‘’AOÇ dondurma evvelden daha iyiydi” yorumu yaptı.

Sertel, “Geçmişte Meclis’te AOÇ dondurması yerdik. Geçen gün dondurma istedik, AOÇ gelmedi. (Bir vekil MADO var deyince) Markayı verme, reklam olur. AOÇ’nin hoş dondurması dururken nasıl oluyor da TBMM’ye bir öbür markanın dondurması girebiliyor?” diye sordu.

YAVAŞ KAZANDI, EKMEK DEĞİŞTİ

Sertel, Meclis’teki halk ekmeğin de 2019’da ABB’yi CHP’nin ve Mansur Yavaş’ın kazanması üzerine değiştirildiğini hatırlatarak ‘’Belediye değişti, Mansur Yavaş, CHP kazandı diye ekmeği değiştirdiler. Kim dereye giriyor, ekmeği dondurmayı by-pass ediyor” dedi.

AKP Miletvekili Kemal Çelik, “Ben, özel bölüm gelsin daha iyi” karşılığını verince Sertel de ‘’Sen yapmazsın ya, bak, tekrar , haber olacaksın” yanıtını verdi. AKP’li Çelik ise ‘“AOÇ dondurma evvelce daha güzeldi. Türkiye’nin bütün dondurması AOÇ olma, bu türlü bir şey falan yok” dedi. AOÇ Genel Müdürü Yener Yıldırım ise bu tartışmalara ‘’Ticari bir konu’ diyerek cevap vermedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.