Katar, Dünya Kupası için çadır kent kurdu! Gecelik fiyatı…

Posted by

2022 Dünya Kupası’nın düzenleneceği Katar, çadır kent kurdu. Taraftarların konaklaması için ‘en ucuz’ seçenek olarak gösterilen çadır kentin geceliği 350 sterlin (yaklaşık 7 bin TL) olarak belirlendi.

Katar, Dünya Kupası sırasında ülkeye gelecek taraftarların konaklaması için çadır kent kuruyor. Lakin bu tecrübe, şenlik kampından daha çok Arap geceleri olacak…

Turnuva organizatörü FIFA, Al Shor kıyı köyündeki iki kişilik çadırları taraftarlar için en ucuz konaklama yeri olarak tanıttı. Geceliği yaklaşık 350 sterlin olan odalarda klima, ebeveyn banyosu, kahve ve çay yapma imkanları dışında fiyatsız kanalları izleyebileceğiniz bir TV var. Saç kurutma makinesi, ütü, buzdolabı, kasa ve WIFI olan odalar, başşehir Doha’nın merkezinden yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

FIFA’nın pazarlama tanıtım yazısında “Taraftar Köyü, Katar geleneklerini hem yansıtan hem de kapsayan eşsiz bir Arap kampı tecrübesi sunuyor” tabirlerine yer verildi.

Konaklama bölgesi, çağdaş dokunuşlarla ve klâsik Katar çadırını anımsatan bir şekilde konforlu bir biçimde dizayn edilirken, “Doğrudan Farkiah Plajı’nda yer almak, tabiattan, kültürden ve altın kumların hoşluğuyla ilişki kurmanızı sağlar” denildi.

“EĞER EN UCUZ SEÇENEK BUYSA…”

Ancak çadır kent hakkında yorum yapan bir taraftar, “Sanırım gecelik 350 sterlin biraz abartılı fiyat üzere duruyor. Katar’a gitmek ucuz olmayacak ve şayet bu en ucuz seçenekse, kimi insanlara değerliye patlayacak” dedi.

2022 Dünya Kupası, Katar’ın kavurucu yaz sıcağından kaçınmak için Kasım ayında başlayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.