Joker sinemasının devamı için vizyon tarihi belirli oldu

Posted by

2019 yılında vizyona giren ve başrol oyuncu Joaquin Phoenix’e Oscar dahil pek çok ödül kazandıran Joker sinemasının devamı ile ilgili yeni ayrıntılar da muhakkak oldu.

Yine Todd Phillips’in yazıp yöneteceği ve Joker: Folie à Deux ismiyle vizyona girmeye hazırlanan sinemanın vizyon tarihi nihayet muhakkak oldu. 2019 üretimi sinemanın ikincisi için 4 Ekim 2024 vizon tarihi olarak belirlendi.

Yönetmen Todd Phillips daha evvel, devam sinemasını “iki kişilik delilik” manasına gelen Joker: Folie à Deux ismi altında hazırlamaya başladığını doğrulamıştı.

Filmde, birinci sinemadaki performansıyla eleştirmenlerden ve izleyenlerden tam not almayı başaran Joaquin Phoenix’in yanında Lady Gaga, Robert De Niro ve Zazie Beetz de rol alacak. Sinemanın çekimlerine ise aralık ayında başlanması bekleniyor.

Joker başlangıçta bağımsız bir sinema olarak tasarlanmış olmasına karşın, gişedeki muvaffakiyetinden sonra planlar değişti. Lakin Batgirl’ün rafa kaldırılması ve Warner Bros’un bir dizi maliyet düşürücü atılımıyla merakla beklenen sinemanın geleceğinden de şüpheleniliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.