‘Hayalimiz dünyaya açılmak’

Posted by

SERCAN KISMET – Büyük başarılara imza atan Cemre Tepeler, geçtiğimiz aylarda KM Events Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Koltuğu annesi Meltem Tepeler’den devralan Tepeler, “Annemin hayatımın her alanında tavsiyelerine, düşüncelerine ve görüşüne çok güvenirim” diyor. Tepeler’le şirketini, sektörü ve hayallerini konuştuk.

– KM Events’in yönetim kurulu başkanı oldunuz. Genç yaşta bu sorumluluk size neler hissettiriyor?

KM Events ben iki yaşındayken kuruldu. Benimle birlikte büyüdü, gelişti ve büyük global bir marka haline geldi. Aslında profesyonel anlamda altı yıldır KM Events’te çalışıyorum. Öncesinde ise yurt dışında turizm sektöründeki önemli şirketlerde bulundum. Bu mesleğe çok büyük bir sorumlulukla başladığımı söyleyebilirim. Çünkü Dubai’deki firmamızı açtığımızda bambaşka bir şehirde bu işe sıfırdan başladım. Oradan hem Türkiye’yi pazarlamaya başladım hem de bir düzen oturtup, KM Events’in Dubai ve Abu Dhabi’deki ilk düğünlerini planladım. İşe başladığım ilk günden bu yana hep büyük bir disiplinle ve özveriyle çalıştım. Şimdi de benimle birlikte büyüyen bu markayı yönetmek gurur verici.

– Annenizden sonra yönetim kurulu başkanı oldunuz. Kendisinden tavsiye alıyor musunuz?

Annemin hayatımın her alanında tavsiyelerine, düşüncelerine ve görüşüne çok güvenirim. Onun gibi başarılı bir iş insanının arkamda olması bana büyük bir destek ve güven veriyor. Bu kadar üretken, çalışkan ve vizyoner bir anne tarafından büyütüldüğüm için çok şanslıyım.

– Barselona, Dubai ve Abu Dhabi gibi şehirlerde büyük çapta projelere imza attınız. Şimdi ne gibi çalışmalarınız olacak?

Yoğun bir yaz sezonu bizi bekliyor. Pandemiden dolayı durgun geçirdiğimiz sezonların ardından, 2022 yılı düğünlerimiz pandemi öncesini de geçti. Türkiye’de özellikle İstanbul ve Bodrum çok büyük iki düğün destinasyonu haline geldi. Türklerle birlikte yabancı çiftler tarafından da oldukça ilgi görülüyor. Üç gün üç gece sürecek Hint düğünlerinden, farklı kültürlerin birleştiği dünyanın farklı noktalarından davetlilerin ağırlanacağı özel çizimli ve tasarımlı organizasyonlara kadar çeşitli projelerimiz gerçekleşecek ve soluksuz bir tempoda çalışacağız.

– Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, İtalya, Yunanistan ve İngiltere gibi ülkelerde organizasyonlar yapıyorsunuz. Bundan sonra hangi ülkelere açılma hayaliniz var?

Asıl hedefimiz ve hayalimiz dünyaya açılmak. Geçtiğimiz birkaç yıl, pandemi öncesi yalnızca Türklerin değil yurt dışında yaşayan yabancı çiftlerin de farklı ülkelerde düğünlerini organize etmeye başladık. En son Londra’da Old Royal Naval College’da çok büyük bir düğün organize ettim. Çiftimiz İran ve Pakistan kökenliydi ancak yıllardır Londra’da yaşıyorlardı. Beni Türkiye’den düğünlerini organize etmem için Londra’ya getirttiler. Özellikle Londra gibi bir dünya şehrinde, ofisimizin olmamasına rağmen KM Events’i tercih etmeleri çok önemli ve gurur vericiydi. Artık sırf Türkiye’de tercih edilen bir organizasyon firmasının ötesine geçtiğimizi kanıtladık.

‘Pandemiyle konseptler değişti’

– Bu sene hangi konseptli düğünler moda?

Pandemiyle birlikte konseptler de değişmeye başladı. Özellikle destinasyon düğünlerinde çiftler gösterişli dekorlardan ziyade misafirlere unutulmaz deneyimler yaşatmak istiyor. Bir destinasyon düğünü, davetlilerin destinasyona vardığı andan itibaren başlıyor ve deneyimledikleri her detay bu süreci daha da renklendiriyor. Tema tabii çiftin zevkine, kültürüne ve tercihlerine göre şekil alsa da doğa teması ön planda. Bu yaz düğünler, doğayla mümkün olduğunca iç içe, destinasyonu öne çıkaran, parti havasında geçen her günü ayrı temalı birden fazla davetle gerçekleşiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.