Galatasaray’ın William Carvalho transferinde ‘yenge’ sorunu

Posted by

Orta alanını tecrübeli bir yabancıyla güçlendirmek için kolları sıvayan Galatasaray’da William Carvalho konusunda mali pürüzler ortadan kalkarken, tek sorun Portekizli oyuncunun eşi üzere gözüküyor.

Milliyet’in haberine nazaran, Real Betis’te top koşturan 30 yaşındaki oyuncu için değerli uzaklık kaydeden sarı-kırmızılılar, kulübüyle 1 yıllık kontratı kalan Carvalho’yu bitirme noktasına getirmişti. Tıpkı vakitte Fenerbahçe’nin de istediği Carvalho’daki sorunun eşinden kaynaklandığı belirtildi. Deneyimli oyuncunun 1-2 ay içinde doğum yapması beklenen eşinin İspanya’da kalmak istediği ve bu nedenle Carvalho transferinin şu an için tıkandığı söz edildi.

SÖZLEŞMESİ UZATILABİLİR

Real Betis’in de talipleri artan deneyimli oyuncunun kontratını 1 sene daha uzatmak için hazırlık yaptığı belirtildi. İspanyol grubu, Portekiz Ulusal Takımı’nın en değerli isimlerinden olan William Carvalho’yu 2018’de 16 milyon Euro karşılığında Sporting’den takımına katmıştı.

JORGE JESUS İLE YİNE BULUŞACAK MI?

Portekiz Ulusal Takımı’nın kampında basın toplantısına katılan William Carvalho açıklamalarda bulunmuştu. Performansı ve Ulusal Takım’daki gayeleriyle ilgili konuşan 30 yaşındaki orta saha oyuncusuna, Jesus’la Fenerbahçe’de yine buluşup buluşmayacağı sorusu yöneltilmişti Carvalho, “Bu mevzu hakkında şu anda konuşmam gerçek olmaz. Zira şu anda yapmam gereken, büsbütün Portekiz formasıyla çıkacağım maçlara odaklanmak” karşılığını vermişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.