Eski işyeri çalışanı mağazaya zarar verdi, ceza aldı

SİVAS’ta hac malzemeleri satan bir mağazaya girerek elbiselere çamaşır suyu ve esanslara ise motor yağı dökerek zarar veren eski işyeri çalışanı Hasan Şahin’e iş yeri dokunulmazlığını ihlalden 6 bin lira ve mala zarar verme suçundan da 2 bin lira para cezası verildi. İş yeri sahibi Volkan Yıldız, “Bundan sonraki süreçte maddi ve manevi tazminat davası açacağız” dedi.

Olay, 9 Haziran 2021 tarihinde gece saatlerinde Eskikale Mahallesi Ulu Camii Sokak’ta meydana geldi. Sokak üzerinde hac malzemeleri satışı yapan Volkan Yıldız, sabah mağazasını açtı. Gün boyunca mağazada çalışan Yıldız, bir süre sonra esanslarda ve elbiselerde lekeler olduğunu fark etti. Elbiselere çamaşır suyu döküldüğünü anlayan Yıldız, güvenlik kamerasını kontrol etti. Yaptığı kontrolde mağazaya gece saatlerinde birinin anahtarla girdiğini görünce polise bilgi verdi. Yapılan güvenlik kamerası incelemesinde şüphelinin anahtarla içeriye girdikten sonra ilk olarak elektriği kapattığı görüldü. Yıldız, kamerayı dikkatli kontrol ettiğinde şüphelinin eski çalışanı Hasan Şahin olduğunu fark etti. Yıldız, Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu. Hasan Şahin’e Sivas 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Mağazaya girerek elbiselere çamaşır suyu ve esanslara ise motor yağı dökerek zarar veren Şahin’i yargılama sonunda suçlu bulundu. 2 yılın ardından karara bağlanan davada sanık Şahin, iş yeri dokunulmazlığını ihlalden 1 yıl hapis cezası aldı. Bu ceza 6 bin lira para cezasına çevrildi. Ayrıca mala zarar verme suçundan da 2 bin lira para cezası verildi.

‘BANA YAPILMIŞ BİR KOMPLO’

Mahkemede savunma veren Hasan Şahin, suçu kabul etmediğini belirterek, “Görüntülerdeki ben değilim, bu benim ticaretten çekilmem için yapılan bir komplodur. İş yerinin anahtarları bende mevcuttu ancak bu anahtarları teslim ettim. Hatta bu konuda ses kaydı vardır, işten çıkarıldığım günün ertesi günü bu anahtarları teslim ettim. Atılı suçları ben işlemedim” dedi.

‘ADALET YERİNİ BULDU’

Mahkemeyi kazandıkları için mutlu olduklarını söyleyen işletme sahibi Volkan Yıldız, “Pandemi sürecinde dükkanımıza girmişti. Tabi o zaman kamera görüntülerini almıştık ve şikayetçi olmuştuk. İki yılın sonunda artık bir karar çıktı. Karar da bizim lehimize geldi. Bu işi yapanın bizim eski elemanımız olduğu ortaya çıktı. Adalet yerini buldu. Kendisine hapis cezası verildi. Ceza da maddi bir cezaya döndü. İnşallah bundan sonraki süreçte de maddi, manevi tazminat davamızı açacağız. Kendisi suçu kabul etmiyordu, ‘ben yapmadım’ diyordu. Biz de adalete güvendik. Elimizdeki bütün delilleri ortaya sunduk, haklının biz olduğu ortaya çıktı. Kayıtları ilk başta izlediğimizde onun olduğunu tespit ettik. Esanslarımıza motor yağı dökmüştü. Elbiselerimizin üzerine çamaşır suyu dökmüştü” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir