En Ünlü Atletlerin İnanılmaz Takma İsimlerini Duyunca Çok Şaşıracaksınız

Posted by

Bu atletlerin birçok takma isimlerini oynadıkları biçimde kazanırken, başkaları sevdikleri bir şeyden ötürü takma isim aldı. Bu atletler katiyetle taşıdıkları lakapları hak ediyor. Aşağıda, en ünlü sportmenlerin takma isimlerini ve geçmişlerini öğrenebilirsiniz.

1. MİCHAEL JORDAN – AİR JORDAN

Michael’ın kusursuz geçmişleri olan birçok takma ismi var. Çocukluk idolü Magic Johnson’dan sonra ‘Magic Jordan’ lakabını aldı. Ayrıyeten ‘Kara kedi’ lakabını almıştır. Bu takma isim, siyah bir panterin pençesinden sonra desenlenen Air Jordan III ayakkabısından geldi. Dahası, ona ‘Kaptan Marvel’ lakabı verildi, neyse ki isim tutmadı. Tüm lakapları ortasında ‘Air Jordan’ tanıdığı en tanınan lakaptır. Birçok kişi ona bu lakabı ayakkabı çizgisinden ötürü verildiğini düşünüyor. Bununla birlikte, kusursuz smaç tarzı nedeniyle birinci ayakkabısı Air Jordan I’den çok evvel ‘Air Jordan’ olarak anılmıştır. Görünüşe nazaran, ayakkabı serisinin logosu onu uçarken gösteriyor, bu nedenle bu takma ismin tarihi doğrulandı.

2. ELDRİCK ‘KAPLAN’ ORMANI – KAPLAN

Eldrick Woods hakkında soru sorulursa, başınız karışabilir. Neredeyse her spor hayranı, Eldrick’i Tiger Woods olarak isimlendiriyor, o kadar ki gerçek isminden daha gerçek oldu. Lakin, Tiger bir takma isimdir. Aslında Tiger’a bu takma isim, Earl’ün Vietnam savaşında vazife yaptıkları sırada geriden bir arkadaşının akabinde babası Earl Woods tarafından verildi. İronik olarak, Earl oğluna Tiger demiyor. Tiger’ın kendisine sırasıyla arkadaşları ve babası tarafından verilen ‘Urkel’ ve ‘Sam’ üzere lakapları var.3. FRANK THOMAS – BÜYÜK ACI

Beyzbol tarihinin vurucuları ortasında Frank en korkulanlardan biridir. Ünlü salıncaklarından ötürü bu lakabı aldı. Frank’in o kadar çok mükafatı, kupası ve şampiyonluğu var ki takip etmesi çok sıkıntı. Büyük acı, vurucu kutusunda ölümcül bir canavar olabilir, bu yüzden uzak durun.

4. CASEY HAMPTON – BÜYÜK ATIŞTIRMALIK

Oldukça ürkütücü değil mi? Casey, Beyzbol’da onun önünde kimse duramayacağı için bu lakabı almıştır. Beşerler, onun oyun kurucuları yediğini ve geri kaçtığını söylüyor. Bir adam öteki bir iri adam yiyebilirse, kelam konusu iri adam büyük Casey için büyük bir atıştırmalık olmalı. 5 takma isim bile eşleşmiyor. Bu takma isim harika.5. JOE JACKSON – AYAKKABISIZ

Takma isimler yapışır! Joe’nun neden ayakkabısız olarak isimlendirildiğini esasen iddia edebilirsiniz. Aslına bakarsanız, unvanına şöyle bir lakap eklendi. Ayakkabısız Joe Jackson. Beyzbol tarihinin en büyük vurucularından biridir. Bir seans sırasında ayakkabısız oynadığı vakit takma ismi verildi. Sanırım bizi tanımlayabilecek kadar çok yapışan tek bir aksiyon. Bu türlü yetenek! Ne yazık ki, Joe beyzboldan kara listeye alındı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.