Ekrem İmamoğlu’na kırgın mısınız? Selçuk Bayraktar’dan dikkat çeken yanıt

Posted by

Baykar Teknoloji Önderi ve TEKNOFEST İdare Konseyi Lideri Selçuk Bayraktar, Habertürk’te katıldığı programda Kübra Par’ın sorularına karşılık verdi. Bayraktar, Ekrem İmamoğlu sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.
 

‘BENİM ŞAHISLARLA DERDİM YOK’

Kübra Par’ın “Ekrem İmamoğlu’na kırgın mısınız?” formundaki sorusunu yanıtlayan Bayraktar, “Benim daha çok şahıslarla değil, yaklaşımlarla yahut o niyetleri besleyen paradigma ile derdim var. İBB’de 1 seneye kadar TEKNOFEST de düzenledik, deney atölyelerimizi de yürüttük.” dedi.

“SİYASİ HESAPLARLA YAKLAŞILDI, İFTİRALAR ATILDI”

Konuşmasında İBB tarafından T3 Vakfı’na para aktarıldığı tarafındaki argümanlara değinen Bayraktar, şu tabirleri kullandı;

Bazı siyasi hesaplarla yaklaşanlar, iftira atanlar oldu. Biz bu işi yürütürken iftiralara sessiz kalındı. Biz bu işi bir arada yürütürken o iftiraların hepsine sessiz kalındı. Ben samimi bir tavır olduğunu değerlendirmiyorum. Ben mevzuyu kişiselleştirmeyi sevmem. Daha çok prensipler üzerinden konuşmayı yanlışsız bulurum. Hasebiyle asıl gayret etmemiz gereken şeyi ta kökünden itibaren anlattım. Milyonlarca bileşenden oluşan bir sistem. Siz o takozu yerinden kaldırmayı bilmezseniz, bırakın AKINCI’yı öteki projeleri yapmamız mümkün olamaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.