Dries Mertens ekstra çalışacak

Posted by

Cim Bom’un flaş transferi Dries Mertens, birinci maçına Giresunspor karşısında çıktı. Son 15 dakikalık kısımda oyuna dahil olan Belçikalı yıldız, hamle bölgesindeki aktifliğiyle heyecan yarattı. Fizik olarak eksikleri bulunan Mertens’e hafta içinde ekstra bir antrenman programı uygulanacak. Kısa müddette açığı kapatmak isteyen Mertens’in, Ümraniyespor çabasında birinci 11’de başlama ihtimali bulunuyor. Torreira ise Arsenal’de hazırlık devri geçirdiği için daha fit gözüktü.

Takıma 1 gün müsaade verildi

Giresunspor hezimeti sonrası teknik yönetici Okan Buruk, gruba 1 gün müsaade verdi. Sarı-Kırmızılılar, 21 Ağustos Pazar günü deplasmanda oynayacağı Ümraniyespor maçının hazırlıklarına bugün başlayacak. Son maçta sergilenen futboldan mutlu olmayan Okan hocanın, grupla ayrıntılı bir tahlil toplantısı yapacağı öğrenildi. Buruk’un, ligin 3. haftasındaki müsabakada birinci 11’de kimi değişikliklere imza atması bekleniyor.

Abdülkerim’e büyük destek 

Galatasaray ’ın yeni transferlerinden Abdülkerim Bardakçı’nın Giresunspor maçında yaptığı pas yanılgısı golle sonuçlanırken, müsabaka sonrasında morali bozuk olan Ulusal stopere kadro arkadaşları takviye verdi. Kaptan Muslera’nın Abdülkerim’le özel olarak konuştuğu ve “Futbolda hepimiz yanılgılar yapabiliyoruz. Sakın buna takılıp kalma. Kadronun sana gereksinimi var” dediği öğrenildi.

‘Sana güveniyoruz hocam’

Bu kelamlar Dursun Özbek’e ilişkin… Giresunspor mağlubiyeti sonrası Okan Buruk’la görüşen Galatasaray Başkanı, “Paniğe gerek yok. Dönemin başındayız. Sana güveniyoruz hocam. Transferleri de en kısa vakitte tamamlayacağız” dedi. Mertens ve Torreira üzere kıymetli isimlerin ahenk sıkıntısını atlattıktan sonra büyük katkı vereceğine inanan Özbek, Okan Buruk’a tam dayanak verdi ve moral bozmamasını söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.