Dönmez’in iddiasına Kemal Kılıçdaroğlu’ndan videolu yanıt: ‘Ödeyin yoksulun faturalarını utanmazlar!’

Posted by

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün ziyaret ettiği evin elektriğinin kesik olmadığını iddia etti. “Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış” diyen Dönmez’e Kılıçdaroğlu’ndan sert tepki geldi.

Kılıçdaroğlu, yanıtında, “Erdoğan’ın enerji bakanı budur. Beceriksiz, yalancı, kelime cambazı” diyerek Dönmez’e istifa yolunu gösterdi. Dönmez, daha sonra bir açıklama daha yaparak Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaret ettiği evin ‘borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığını’ iddia etti.

ELEKTRİĞİ KESİLEN GÜLLÜ DEMİR’DEN AÇIKLAMA

Tartışmaların ardından açıklama yapan Güllü Demir’in videosunu Kılıçdaroğlu paylaştı. Demir, elektriğinin bu sabah saatlerinde açıldığını söyledi.

Demir, ” Kaymakamlıktan geldiler, kişisel bilgilerini aldılar, yardım edeceklerini söylediler. Genel Başkan sayesinde elektriğin açıldı.Karanlığıma aydınlık geldi” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Demir’in açıklamasını, “Beşli çetenin bakanı önce “evimin elektriği kesik değilmiş” algısına girişti, sonra bu operasyon ortaya çıktı. Saraya çağrımdır! Karanlıktaki yoksulların elektriğini ziyaretimle açacaksanız; Allah’a yemin olsun ki hepsini ziyaret ederim… Ödeyin yoksulun faturalarını utanmazlar!” sözleriyle paylaştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.