CHP’li Seyit Torun’dan İçişleri Bakanı Soylu’ya tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li belediyeler için “4 yıldır hayatınıza dokunan ne yaptılar” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Torun, “Bak fotoroman Süleyman, bizim belediyelerimizde senin hayatına dokunan bir şey bulamazsın. Çünkü senin hayatın kirli işler üzerine kuruludur, bizde kirli iş bulamazsın. Bizim belediyelerimiz uyuşturucu baronlarına hizmet etmez, suçluları korumaz. Senin fotoğraf çektirdiğin isimlerle, senin suçlarınla bizim işimiz olmaz” dedi. AKP Başkanvekili Binali Yıldırım ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamalarını da eleştiren Torun, “Artık şaşkınlıkları, seçimi kaybetmenin verdiği o buhran iliklerine kadar işlemiş. Ne söyleyeceklerini ne ifade edeceklerini bilemiyorlar. Söyleyecek bir şeyleri yok artık. Sadece işleri ve güçleri maalesef karalama” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Ordu İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Torun, şunları söyledi:

“BİZDE KİRLİ İŞ BULAMAZSIN: İktidar kara propagandayla, iftirayla devam ediyor. Söyleyecek hiçbir şeyi olmayanlar artık kara propagandaya sarıldı. Fotoroman Süleyman yine piyasaya çıkmış. ‘CHP’li belediyeler 4 yılda hayatımıza dokunan ne yaptı?’ demiş. Bak Fotoroman Süleyman, bizim belediyelerimizde senin hayatına dokunan bir şey bulamazsın. Çünkü senin hayatın kirli işler üzerine kuruludur, bizde kirli iş bulamazsın. Bizim belediyelerimiz uyuşturucu baronlarına hizmet etmez, suçluları korumaz. Senin fotoğraf çektirdiğin isimlerle, senin suçlarınla bizim işimiz olmaz.

SENİN HAYATIN AYRIMCILIK ÜZERİNE: Bak ben senin hayatını anlatayım. AFAD sana bağlı. Dün İzmir’de yangın çıktı. AFAD açıklamasında, yangına müdahale eden İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin adını ağzına bile anmadı. Sizde hiç utanma yok mu? İşte senin hayatın ayrımcılık üzerine. Bunu yangında, selde, depremde yaptın. İşiniz ayrıştırmak üzerine. Bu kötülüğünüz 14 Mayıs’ta son bulacak.

ADIYAMAN’A HÜKÜMET KONAĞI YAPILACAK: Bir örnek daha vereyim. Adıyaman’da vatandaş perişan. 15 bin konteyner ihtiyacı var, Adıyaman’ımızın. Binlerce ev hasarlı. İçişleri Bakanlığı ne yapıyor? Adıyaman’a hükümet konağı yapmak için ihaleye çıkıyor. Vatandaş yardım beklerken milyonlarca lirayı hükümet konağına harcayacaklar. Gerçekten içimiz acıyor, canımız yanıyor. Yazıklar olsun diyoruz.

AİLE BAKANI, SEÇİM ARABASINDA AFAD’IN YARDIMLARINI DAĞITIYOR: Aile Bakanı seçim arabasında AFAD’ın yardımlarını dağıtıyor. Sonra çıkıp, ‘Benim haberim yok’ diyor. İskenderun Belediyesi, AFAD kolileri üzerine kendi reklamını yapıştırıyor. Sizin ar damarı kalmadı mı? Depremzedelerin hakkını yiyorsunuz, bir de reklam yapıyorsunuz, yazıklar olsun diyorum.

FEDERASYON MU İSTİYORSUNUZ: Cumhur İttifakı’nda HÜDA PAR krizi çıktı. Bizim ittifakımızı eleştirenler, şimdi birbirlerine düştüler. Bize milliyetçilik dersi vermeye çalışanların masasında HÜDA PAR şu anda oturuyor. Türk Bayrağı isminden rahatsız olan. Türk milleti tanımından rahatsız olan, federasyon isteyen HÜDA PAR. Erdoğan bunlara ‘yerli ve milli’ diyor. MHP ve Büyük Birlik tepki gösteriyor. Şimdi Cumhur İttifakı’ndaki partilere soruyoruz. Türk bayrağından, Türk milleti tanımından rahatsız mısınız sizde? Federasyon mu istiyorsunuz? Değilseniz niye HÜDA PAR’la berabersiniz? Çıkın bunu millete anlatın.

İNANIN AKILLARINI KAYBETMİŞLER ARTIK: Dün Binali Yıldırım ve Bekir Bozdağ’da açıklamalar yaptılar. Artık şaşkınlıkları, seçimi kaybetmenin verdiği o buhran iliklerine kadar işlemiş. Ne söyleyeceklerini ne ifade edeceklerini bilemiyorlar. Söyleyecek bir şeyleri yok artık. Sadece işleri ve güçleri maalesef karalama. Binali Yıldırım ‘Bu seçim işgalcilere karşı olacak’ demiş. Söze bakın. Sözde Adalet Bakanı da ‘Muhalefet kazanırsa Kandil sevinecek. FETÖ sevinecek’ demiş. Biri bitiyor, biri başlıyor. İnanın akıllarını kaybetmişler artık.

İSTİKLAL MARŞI’NI KAĞITTAN BİLE DOĞRU OKUYAMAYAN BİR ADAMSIN: Binali Yıldırım, sen İstiklal Marşı’nı kağıttan bile doğru okuyamayan bir adamsın. Bekir Bozdağ sen FETÖ’ye yargıyı teslim eden, FETÖ ele başına Meclis kürsüsünden övgüler dizen bir adamsın. Şimdi çıkmışsın suçlama yapıyorsun. Önce aynaya ve kendinize bakın. Bu seçim kimin seçimi biliyor musunuz, bu seçim milletin parasını beşli çetelere aktaranlarla tüyü bitmemiş yetimin hakkını arayanlar arasında olacak. Ne yaparsanız yapın çetelerin musluğunu keseceğiz.

TBMM DEPREM RAPORUNDA BİZ NE DEDİYSEK BİR BİR YER ALMIŞ: Dün gene Meclis deprem raporu açıklandı. Bu rapordaki ifadelere göre, şu bilgileri aktardılar. Biz o zaman ne dediysek, o zaman hangi eleştirileri getirdiysek aynen raporda bir bir yer almış. Ne diyor raporda, AFAD yeniden yapılandırılmalı. AFAD yardım yapmakta gecikti diyor. Kurumlar arası uyum sağlanamadı, belediyelere daha fazla yetki verilmeli diyor. Biz ne demiştik? Biz bu eleştirileri getirdiğimizde bir ton laf etmiştiniz. Bu doğruları ifade ettiğimizde bir sürü ağız dolusu laf etmiştiniz. Bu Meclis’in deprem raporu, sizin partinizin komisyon başkanı olduğu deprem raporu. Açıkça söylemek istiyorum, bu rapor iktidarın beceriksizliğinin ispatıdır. İktidarın üzerinde depremin acılarını yaşayan milletimizin ahı vardır, bu milletin ahı vardır.3 gün boyunca milleti enkaz altında bıraktınız, belediyelerimizin yardımlarına el koydunuz, belediye ekiplerini geciktirdiniz. Koordinasyonu sağlayamadınız, sorumluluk alıp biriniz bile onurluca istifa etmeniz. Sorumlu olanlara tekrar yazıklar olsun.

SUÇ İŞLERİ BAKANLIĞI YAPACAĞINA 7 YILDIR İŞİNİ YAPSAYDIN BU ACIYI BU KADAR DERİN YAŞAMAYACAKTIK: Ey AFAD’ı yöneten Süleyman Soylu. Bu rapor senin görevi ihmalinin ispatıdır, delilidir. Suç işleri bakanlığı yapacağına 7 yıldır işini yapsaydın, bu acıyı bu kadar derin yaşamayacaktık, bu kadar can kaybımız olmayacaktı. İktidara geldiğimizde ihmali bulunan, sorumluluğu bulunan herkesten herkesten tek tek hesap soracağız.

AK Parti’nin ithal adayı Mahmut Özer bol keseden savuruyor. Daha önce neredeydin, Ordu aklına yeni mi geldi? Aday olunca mı aklına geldi Ordu. Eğitim yardımlarını 3 katına çıkaracak, Fatsa Çevre Yolu ihalesini bu yıl yapacakmış, falan falan. Mahmut Özer, 21 yıldır iktidarsınız, şimdiye kadar neredeydiniz. Şimdi elinizden tutan mı var, bakan değil misiniz? Şimdi niye yapmıyorsunuz da seçim sonrası için vaat yapıyorsunuz. Yoksa iktidar olduğunuzu unuttunuz mu?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir