CHP’li Eski belediye lideri Hüseyin Sarı hür bırakıldı

Posted by

Erdek’in vazifeden alınan evvelki devir belediye lideri CHP’li Hüseyin Sarı, toplumsal medya hesabından görsel ve yazılı olarak yaptığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü paylaşımı nedeniyle dün akşam konutuna giden polis gruplarınca gözaltına alındı.

Sarı hakkında, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘suç ve hatalıyı övme’ ile ‘terör örgütü propagandası yapma’ suçlarından soruşturma başlatılırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da toplumsal medyadan yaptığı paylaşımla olay hakkında bilgi verdi.

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “15 Temmuz ihanetine direnen vatandaşlarımızı ve şehitlerimizi aşağılayan H.S. isimli şahıs, Balıkesir polisimiz tarafından gözaltına alındı. Şahıs hakkında; Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, kabahat ve hatalıyı övme, terör örgütü propagandası yapma cürümlerinden hakkında yasal süreç başlatıldı” sözlerine yer verdi.

Bu sabah adliyeye sevk edilen Sarı, sözünün akabinde, tutuksuz yargılanmak üzere isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTI

Hüseyin Sarı, belediyede ihaleye fesat soruşturması kapsamında 2020 yılında İçişleri Bakanlığı’nca misyonundan uzaklaştırılmıştı.

KAYNAK: DHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.