CHP önderi Kılıçdaroğlu’ndan bir ücretsiz elektrik vaadi daha: Tüm çiftçilere fiyatsız vereceğiz

Posted by

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçaroğlu, bir dizi temas için İzmir’e gitti. Bugünkü durağı Ödemiş olan Kılıçdaroğlu, ‘Çiftçi Buluşmaları’ kapsamında Ödemiş ve etraf ilçelerden üreticilerle bir ortaya geldi.

YİNE ÜCRETSİZ ELEKTRİK VAADİNDE BULUNDU

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada çiftçiye tekrar ücretsiz elektrik vaadinde bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında şu tabirleri kullandı:

“Elektrikten de şikâyet ettiniz. Evvel doğudan altı vilayetten başlayacağız sonra bütün Türkiye’de yaygınlaştıracağız. Güneş gücüyle elektrik elde edeceğiz. Elektrik üretecekler, çiftçi elektriği fiyatsız kullanacak, artan elektriği satacak, oradan da kar elde edecek. Allah’ın güneşi parayla mı? Bunu yapacağız. Bunun kelamını Şanlıurfa’da, Van’da verdik. Burada da veriyorum. İzmir Büyükşehir de bu bahiste adım attı.”

KILIÇAROĞLU’NUN ‘HER ÇİFTÇİYE TRAKTÖR’ VAADİ PALAVRA OLDU

Çiftçiye parasız elektrik kelamı veren CHP Genel Lideri daha evvel de her çiftçiye traktör dağıtılacağının kelamını vermişti. CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel de mahallî seçimler öncesinde toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaparak “İnanamayacaksınız ancak CHP’den her çiftçiye ücretsiz traktör” ifadesini kullanmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.