Bitlis’teki Nemrut Krater Gölü’ne turist akını

Posted by

Havaların ısınmasıyla birlikte turizm dönemine açılan Nemrut Kalderası,  ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Avrupa’nın en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü ve Kalderası, görsel şölen sunduğu doğasıyla her yıl binlerce yerli yabancı turisti ağırlıyor.

“Hiçbir gölü bu kadar lacivertimsi görmedim”

İHA’nın haberine nazaran; Nemrut kalderasına birinci sefer geldiğini söyleyen Zübeyde Özdemir, “Bu yıl hayatımın en uzun kış dönemini yaşadım. Kış mevsimi de hoştu lakin yazı yaşıyor olmak çok hoş. Nemrut’a birinci sefer geldim. Hiçbir gölü bu kadar lacivertimsi görmedim. Bitlis’in kendine has bir tabiatı var. Nemrut’u da görmek doğayı çok daha hoş hale getiriyor. Başımdaki Bitlis profilini çok daha hoş hale getirdi. Bugün Nemrut’ta birçok fotoğraf çekme bahtımız oldu. Nemrut’un manzarası o kadar hoş ki insanın fotoğraf çektikçe çekesi geliyor. Türkiye’de fotoğraf çekilebilecek en hoş yerlerden biridir. Bence herkesin gelip görmesi gereken yerlerdendir ve görmeyen çok şey kaçırıyor.” dedi.

“Her anını fotoğraflamak istiyoruz”

Nemrut’un tabiat olağanüstüsü bir yer olduğunu belirten Elifnur Ay ise “Her anını fotoğraflamak istiyoruz. Muhakkak herkesin gelip görmesi gereken bir yer. Burada arkadaşlarımız ile vakit geçirdik, yürüyüş yaptık ve bol bol fotoğraf çektik. Katiyen çok hoş vakit geçirilebilecek bir yer diyebilirim.” halinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.