Avcılar’daki metrobüs kazasında yaralananlar yaşadıklarını anlattı

Posted by

İstanbul Avcılarda meydana gelen metrobüs kazasının akabinde Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde tedavi altına alınan kimi kazazedeler, yaşadıklarını anlattı.

İranlı 47 yaşındaki Kamelia Kaçui, Haramidere’ye alışveriş yapmaya gittiğini ve dönüş yolunda metrobüse bindiğini, kazanın akabinde ayağa kalkıp ne olduğunu anlamaya çalıştığını söyledi.

Başını koltuğa çarptığını belirten Kaçui, “Bazı yolcuların yerde olduklarını gördüm. Sahiden çok feciydi. Başım ve boynum çok ağrıyor” dedi.

Kaza sırasında metrobüste olan 23 yaşındaki İranlı Nejla Sabbagh, kendine geldiğinde herkesin kanlar içinde yattığını gördüğünü aktardı.

“HER YER KANLAR İÇİNDEYDİ”

Sabbagh, “Korkunç bir imgeydi nitekim. Her yer kan içerisindeydi. Kendimize geldiğimizde çığlık atarak kapıyı kırıp dışarıya çıktık. Ambulansla hastaneye geldim. Tomografi falan çektiler, şu anda başımda bir şey yok fakat öbür test sonuçlarını bekliyoruz” diye konuştu.

Kaza sırasında kolu kırılan 48 yaşındaki Ahmet Azun, Topkapı’dan Avcılar’a gittiğini ve metrobüsün aksi istikamette seyrettiğini gördüğünü anlattı.

Azun, şunları söyledi:

“En art koltukta oturuyordum. Sağlam birisi kapıyı kırdı, o formda çıktık. Kimileri çekiçle ön tarafta camları kırdı. Ben en art koltukta oturuyordum, içeriyi çok görmedim diyebilirim. Ambulansla hastaneye geldim. Şu anda sancım var, öbür bir yerimde bir çatlak var. Kolumda da kırık var.”

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde tedavi altına alınan 12 yaralıyla ilgili bilgi veren Acil Tıp Uzmanı Doğan Aycan, kazada yaralanan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastanelerine getirilen yaralılardan birinin durumunun kritik olduğuna dikkati çeken Aycan, “İç organ yaralanması var. Gerekli müdahaleleri yapıldıktan sonra ağır bakım ünitemize yatırıldı. 2 hastamız taburcu oldu. Kalan hastalarımızın genel durumları yeterli, şu an tetkik sonuçlarını bekliyoruz” dedi.

Acil Tıp Kliniği Uzman Hekimi Betül Çam da kaza bilgisini aldıktan sonra hastanedeki alanları organize ettiklerini belirterek, “Hastalarımızı karşıladık ve gerekli müdahaleleri yapacak ekipmanlarımızı da hazırladık. Hastalarımız gelince acilen hepsinin birinci muayeneleri yapılıp gerekli müdahalelere yönlendirildi” dedi.

“ŞOFÖRÜN DURUMU KRİTİK”

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Ağır Bakım Servisinde tedavisine devam edilen metrobüs sürücüsü Mahsun Kibar’ın sıhhat durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.